• Головна
  • Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера
10:56, 5 грудня 2022 р.

Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера

Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера

За день до Дня ЗСУ в Україні відзначають Міжнародний день волонтера. У цьому простежується великий символізм, бо волонтерський рух в нашій країні поширився після того, як Росія у 2014 році почала гібридну війну, яка у 2022 переросла у повномасштабну агресію.

На міжнародному рівні свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. У сучасній Україні волонтерський рух розпочав свою історію в 90-х роках, але офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Певним чином волонтери почали активно проявляти себе під час ЧЄ 2012 по футболу, який проходив в Україні.

У 2013 році волонтерський рух почав стрімко розширюватися під час Революції Гідності.

Навесні 2014 року, коли РФ почала активну гібридну війну, саме волонтери забезпечували багато чим ЗСУ, НГУ та добровольчі підрозділи. Саме волонтери, завдяки горизонтальним зв’язкам у суспільстві, підтримували підрозділи, які билися на Сході з терористами.

Волонтери долучилися до боротьби з окупантами з першого ж дня повномасштабного вторгнення. Це все відбувалося попри певну паніку серед деяких громадян України.

Зараз спроможності волонтерів доросли до того, що навіть закупається високотехнологічна зброя за гроші, які збирають звичайні люди. Закупається бронетехніка, сучасні засоби спостереження та розвідки та ще багато чого.

Крім допомоги Силам оборони України волонтери допомагають цивільному населенню, яке потрапило у критичну ситуацію через російську агресію. Йде допомога не лише людям, а й тваринам, які також потерпають через бойові дії.

Волонтери в Україні ведуть свою війну з ворогом на різних напрямках і всі вони впевнені, що Росія буде переможена.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Волонтери #свято #перемога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...