• Головна
  • Що потрібно знати про онлайн кредит
Новини компаній
13:00, 9 вересня 2021 р.

Що потрібно знати про онлайн кредит

Новини компаній

Плануєте взяти свою першу онлайн позику, але боїтеся, що щось піде не так? В цій статті ми зібрали всі нюанси, які ви повинні знати перш ніж оформити кредит.

Проведемо експеримент. Поділіть аркуш паперу на дві колонки. В першій випишіть всі свої обов'язки, а в іншій права. Здебільшого друга колонка пустує, адже нам постійно здається, що наші “мушу” панують над “можу”. Але це неправда, нам просто потрібно вивчити свої права, а особливо під час оформлення кредитів.

Що потрібно знати про онлайн кредит , фото-1

Сума позики не повинна перевищувати 50% щомісячного доходу

Більшість МФО пропонують взяти кредит онлайн на суму до 20 тис. гривень. Однак перш ніж обрати суму позики, ви повинні вирахувати її співвідношення зі своїм заробітком. В ідеалі цей еквівалент не має перевищувати 50% місячної зарплатні, а ще краще — 30%.

Інакше, ви не зможете вчасно погасити борг. В кращому варіанті, на це підуть всі зароблені гроші й вам не буде на що існувати. А це шлях до ще одного кредиту, і так по колу.

“Приховані умови”

Часто МФО звинувачують у прихованих умовах та нарахуванні більших сум ніж очікувалось. В цього є 2 пояснення:

Пільговий період

Здебільшого перші кредити готівкою видаються під 0,01%. Однак цей тариф діє лише протягом певного проміжку часу. Наприклад на 7 днів. Після цього спрацьовує стандартна відсоткова ставка.

В інших випадках Закон України забороняє змінювати відсоткову ставку у бік погіршення умов позичальника.

Страхування кредиту

Деякі кредитори до умови договору додають обов'язкове страхування. Але через неуважність, клієнти не звертають на це увагу, а потім звинувачують МФО за незрозуміле стягнення грошей. На практиці, це близько 150-200 гривень.

Важливо: на сайтах не завжди написана ця інформація, тому краще уточнити деталі на гарячій лінії.

Тепер ви розумієте чому так важливо уважно читати договір. Особливо ті пункти, що надруковані дрібним шрифтом.

Уважність

Будьте уважними під час внесення особистих даних. В цій справі у вас немає права на помилку. Інакше вийде так, що ви замовляли одну послугу, а отримали щось інше. Наприклад, меншу суму абощо. В гіршому випадку вам відмовлять в кредиті.

Штрафи за прострочення боргу

В жодному разі не кажіть, що вас це не торкнеться. Краще знати про штрафи та ніколи з цим не зіткнутись, ніж не знати, а потім рвати на собі волосся.

На погашення кредиту у позичальника є до 30 днів. Все залежить від вказаного періоду позики. Внести суму можна одним або кількома платежами. Вся інформація автоматично показується в особистому кабінеті.

Якщо ви прострочили повернення, МФО збільшує відсоткову ставку від 3% за день та більше. Щоправда, є один нюанс. Загальна сума штрафів та пені не може перевищувати двократного розміру початкової суми. Це стосується усіх кредитів незалежно від розміру позики.

Наприклад: ви позичили 1000 гривень та не повернули. В цьому випадку штраф не може перевищувати 2000 гривень.

Підсумок

Отже, запам'ятовуємо 3 основних правила:

  • Правильно розраховуйте кредит.
  • Пильнуйте дату пільгового періоду.
  • Відстежуйте дату повернення боргу.

Тоді кредит онлайн принесе максимальну користь та не створить додаткових проблем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...