• Головна
  • Чи має шанс на успіх 4-денний робочий тиждень?
Новини компаній
13:00, 14 липня 2021 р.

Чи має шанс на успіх 4-денний робочий тиждень?

Новини компаній

Випробування коротшого робочого тижня в Ісландії були оцінені дослідниками як надзвичайно успішні.

Співробітники державного сектору, які брали участь у двох великих випробуваннях між 2015 і 2019 роками, працювали по 35-36 годин на тиждень, в той час як їхня оплата праці не була зменшеною. Багато учасників раніше працювали по 40 годин на тиждень.

У ході випробувань, проведених Рейк'явицькою міською радою та національним урядом, добробут працівників "різко" зріс за цілим рядом показників - знизився рівень стресу та почуття вигорання, і в той же час зріс баланс між роботою, здоров'ям та життям, за словами дослідників з аналітичного центру "Автономія" та дослідницької організації Асоціації за стійку демократію (Alda).

Чи має шанс на успіх 4-денний робочий тиждень?, фото-1

У випробуваннях брали участь 2500 осіб - понад 1% працездатного населення Ісландії. Самі випробування були спрямовані на підтримку або підвищення продуктивності праці при одночасному поліпшенні балансу між роботою та життям. Дослідники виявили, що рівень продуктивності та надання послуг залишився незмінними або навіть покращився у більшості випадків.

Автономія та Альба, які виступають за коротший робочий тиждень, проаналізували дані випробувань.

Після випробувань ісландські профспілки домовились про скорочення робочого часу для десятків тисяч їх членів по всій країні.

Як повідомляють в Автономії та Алді, близько 86% усього працездатного населення Ісландії зараз вже працює в рамках коротшого робочого тижня або ж має право претендувати на скорочення свого робочого часу.

Уілл Строндж, директор з досліджень Автономії, заявив, що випробування в державному секторі "за всіма показниками мали величезний успіх". Він додав, що це свідчить про те, що державний сектор дозрів до того, щоб стати першопрохідцем у питанні скороченого робочого тижня. Строндж сподівається, що на уроки, винесені з дослідження не залишаться непоміченими урядами інших країн.

Дайга Камераде, доцент кафедри праці та добробуту в університеті Великобританії в Салфорді, заявила, що, хоча випробування були обнадійливими, той факт, що в центрі дослідження стояли організації державного сектору, які часто мають кращі умови праці, ніж приватний сектор, міг вплинути на результати.

"Скорочення робочого тижня з 40 до 35-36 годин - це перший крок до скороченого робочого тижня, нам потрібні подібні масштабні випробування, які підштовхують це скорочення далі - наприклад, розгляд справжнього чотириденного робочого тижня, що триває 32 години або менше", - додала вона.

Камераде також заявила, що у своєму власному дослідженні її команда дослідила мотивацію до скороченого робочого часу, і виявила, що можливість працювати менше сприймається як можливість мати більше контролю над своїм життям та свободи, що може в подальшому підвищити добробут. Поза експериментом багато людей у всьому світі засвідчують переваги коротшого робочого тижня. Наприклад, чемпіон WCOOP 2020 року, Кевін "Care_Teddy" ван Він, перейшов із 40-годинного на 32-годинний робочий тиждень, що дозволило йому знайти кращий баланс між обома своїми інтересами і переслідувати як свої покерні, так і кар'єрні прагнення . Окрім коротшого робочого тижня, Кевін також вважає, що час від часу робота вдома, безумовно, також допомагає досягти балансу між робочим і особистим життям - відсутність необхідності витрачати дорогоцінний час на громадський транспорт, пробки також позитивно впливає на самопочуття.

Зростаюча кількість малих компаній по всьому світу вже прийняли рішення перейти на коротший робочий тиждень. Зараз і більші корпорації вже починають досліджувати потенційні переваги змін.

У грудні компанія Unilever з Нової Зеландії оголосила, що буде випробовувати чотириденний робочий тиждень із повною оплатою праці. На це Unilever надихнули результати продуктивності, які вони помітили минулого року, коли більшість робітників працювали з дому.

Чи має шанс на успіх 4-денний робочий тиждень?, фото-2

Microsoft випробувала чотириденний робочий тиждень в Японії в 2019 році і заявила, що продуктивність, виміряна обсягами продажів на одного працівника, зросла майже на 40% порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

Раніше Іспанія також оголосила, що буде експериментувати з пробним чотириденним робочим тижнем. Іспанський уряд погодився на 32-годинний робочий тиждень протягом трьох років без зниження компенсації працівникам. Пілотна програма має на меті зменшити ризик роботодавців, завдяки чому уряд компенсує різницю в зарплаті, коли працівники переходять на чотириденний графік. Країна інвестує близько 60 мільйонів доларів на витрати пілотної програми для компаній, які хочуть взяти участь. Передбачається, що до проекту буде залучено близько 200 компаній та від 3000 до 6000 робітників.

Ця тенденція узгоджується із мінливими вимогами робочої сили на гарячому ринку праці. Економіка, в якій переважають проектні контракти зробила більш загальнодоступною віддалену роботу. Дистанційні, гібридні, гнучкі години праці, розподіл роботи, чотириденні робочі тижні, п’ятигодинні робочі дні та інші ініціативи випробовуються компаніями для підвищення задоволеності співробітників та збереження талантів. Для багатьох наявність цих варіантів забезпечить більш здоровий баланс між роботою та особистим життям. Ці тенденції швидко набирають популярності, оскільки компанії визнають, що це чудовий, розумний спосіб залучення та утримання працівників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...