Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , Антон Малиновский

На сьогоднішній день культура відіграє дуже важливу роль у житті кожного з нас. Культура Луганщини – це цілісна система відтворення творчого, інтелектуального, духовного потенціалу нашого рідного краю. Діяльність управління культури національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації спрямована на забезпечення свободи творчості молоді, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, професійної та аматорської творчості.

За участі творчих колективів області з року в рік проводяться різноманітні заходи, ініціюються та впроваджується в життя цікаві ідеї проведення святкових концертів до визначних подій та професійних свят.

Тож, про результати та здобутки, новації, завдання та плани на майбутнє управління розповідає начальниця Аліна Адамчук.

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-1
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-1

Які сьогодні задачі вирішує управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації?

Робота управління культури, національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації спрямована на: покращення матеріально-технічної бази мережі закладів та установ культури області; створення сприятливих умов для забезпечення творчого, інтелектуального та духовного розвитку дітей і молоді; вдосконалення системи мистецької освіти та створення рівних можливостей для громадян у її здобутті; патріотичне виховання підростаючого покоління, популяризацію української мови та культури; надання організаційно-методичної допомоги працівникам закладів культури міст та районів області в умовах децентралізації; залучення широкого кола населення до участі у культурному житті регіону; організацію та проведення культурно-мистецьких заходів до державних свят та пам’ятних дат та формування позитивного іміджу Луганщини на території України та за її межами.

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-2
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-2

Скільки в області клубних закладів, бібліотек та інших закладів, які надають культурні послуги населенню?

Реалізація державної політики в сфері культури області здійснюється силами 687 закладів культури, у складі яких: 327 публічних бібліотек, 302 клубні установи, 29 мистецьких шкіл, 13 музеїв та 3 філії, 4 кінотеатри, 3 парки, 2 обласні театри, 2 обласні методичні центри, філармонія та вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації - коледж культури і мистецтв.

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-3
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-3

Чи співпрацює управління культури з відділом культури Сєвєродонецької ВЦА?

Так. Співпраця та прямий зв'язок зі структурними підрозділами у сфері культури райдержадміністрацій, міських рад, військово-цивільних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад області надзвичайно важлива, а тим паче – у контексті мистецтва. Це те, що консолідує націю.

Зі свого боку управління культури підтримує ініціативи, проводить спільні заходи на територіях районів та міст області. Слід зазначити, що протягом останніх п’яти років організовано та проведено 3 Всеукраїнських та 70 повномасштабних обласних фестивалів, з них започаткованих –12. Географія проведення фестивалів охопила більшість міст та районів області. Спостерігаючи за позитивною динамікою розвитку фестивального руху Луганщини, ми бачимо, що така практика сприяє більшому залученню мешканців територій, участі аматорських колективів у міжнародних та загальнодержавних організаційно-масових і культурологічних заходах, зміцненню україномовного патріотичного середовища на рівні кожного міста, села, селища, а це поєднує та консолідує наше суспільство.

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-4
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-4

Які обласні заходи проводились у 2020 році?

Всі заплановані на 2020 рік культурно-мистецькі заходи проводяться, але у зв’язку з карантинними обмеженнями, через пандемію коронавірусу, більшістьз них переформатовані на дистанційний режим. Але все ж таки, окремі заходи проводяться наживо, з дотриманням всіх санітарних норм. За 9 місяців проведено понад 50 обласних заходів, а саме: фестивалі, конкурси, акції, концерти, національно-патріотичні свята, покази кінофільмів, виставки тощо.

У березні, пройшла масштабна патріотична акція «Луганщину єднає слово Кобзаря», до річниці народження Тараса Шевченка. Акція передбачала встановлення рекорду з одночасного спільного читання вголос поезії поета з реєстрацією у Книзі рекордів України. Вірші лунали у 70 населених пунктах області, з кількістю учасників акції понад 11 тисяч осіб.

У звичному форматі, , якщо не буде посилення карантину, відбудуться урочистості до Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи тощо.

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-5
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-5

Які програми сфери культури діють в області?

В області розроблені та діють дві програми:

Регіональна цільова комплексна програма розвитку культури Луганської області на 2019-2021 роки та Регіональна цільова програма розвитку клубних закладів у сільській місцевості на 2019-2021 роки.

Яким чином здійснюють свою діяльність заклади культури під час карантинних обмежень?

Карантин став неабияким викликом для всіх сфер нашого життя, зокрема і культурного сектору. Ми зрозуміли, що це доволі надовго, і почали перебудовувати діяльність так, щоб від обмежень найменше постраждали жителі області. Попри продовження карантину жоден заклад культури в Луганській області не припинив свою роботу. Працівники культури продовжують опановувати онлайн-формат взаємодії з аудиторією в соцмережах, на сайтах установ, за допомогою безкоштовних сервісів, що дозволяють залишатися на зв'язку з відвідувачами та залучати нових користувачів.

Тож, всі вектори культурного розвитку Луганщини розвиваються в нових, незалежних від нашого бажання, умовах.

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-6
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-6

Як покращується матеріально-технічна база закладів культури?

З метою створення належних умов для працівників культури, комфортних і безпечних умов для відвідувачів за рахунок різних джерел фінансування здійснюються капітальні та поточні ремонти.

Загалом за 2019-2020 роки покращено умови у 133 закладах культури області.

Минулого року участь у грантових програмах - Програми розвитку ООН, Міжнародної організації з міграції та інших- дозволила залучити 1 млн. 120 тис. грн. міжнародної технічної допомоги на розвиток закладів.

Матеріально-технічна база закладів культури області постійно зміцнюється, виділяються кошти з обласного бюджету для придбання комп’ютерної техніки, музичних інструментів, освітлювального та звукопідсилювального обладнання, сценічного одягу та інших речей. 

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-7
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-7

Які задачі сьогодні стоять перед Вами, як керівником управління?

Повноцінна інтеграція Луганської області в єдиний культурно-мистецький простір України, підняття престижу української мови і культури на Сході України, патріотичне виховання молоді є пріоритетами в роботі.

На сьогодні стоїть ще не менш важливе завдання – змінити форми діяльності клубних закладів шляхом позиціювання їх як поліфункціональних закладів, які можуть здійснювати практично усі види соціально-культурної діяльності.

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-8
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-8

Які проблеми в закладах культури області на сьогоднішній день?

Нам є над чим працювати, на цей час залишається низка проблем, які гальмують розвиток сфери культури області, серед них:

Неналежний рівень функціонування сільських закладів культури: аварійний стан будівель, відсутність опалення, слабка матеріально-технічна база, відсутність кваліфікованих кадрів).

Недостатній рівень професійної кваліфікації працівників закладів культури.

Переформатування мережі закладів культури в умовах децентралізації із збереженням рівномірності надання культурних послуг.

Відсутність доступу до мережі інтернет деяких населених пунктах області унеможливлює отримання сучасних бібліотечних послуг сільськими мешканцями. Необхідність оновлення книжкових фондів, передплати періодичних видань.

Недостатній рівень надання якісного українського культурного продукту, особливо у сільській місцевості.

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-9
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-9

Що плануєте на наступний рік?

У вересні та жовтні  у містах та селищах Луганської області за ініціативи управління культури, національностей та релігійпроводиться культурні хакатони «Банк креативних ідей» у рамках обласної культурно-мистецької акції «Барви Land», з метою вивчення культурних потреб громадськості та задля напрацювання творчих ідей, які будуть враховані при формуванні основних напрямків розвитку культури Луганщини та включено до планів роботи обласних закладів культури. Тож 2021 рік стане роком креативних творчих несподіванок.

Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-10
Луганщина має потенціал в туристичній сфері. Інтерв'ю з керівником обласного управління культури , фото-10

Ви вважаєте, що Луганську область в плані культури можливо зробити привабливою для туристів?

Звичайно можливо, Луганська область має широкий спектр туристичних ресурсів,в тому числі і подієвий. Завдання управління культури розширити подієву мапу різноманітними заходами для всіх верств населення області.

До речі, минулого року уміжнародному туристичному салоні “UITM-2019” взяли участь представники Луганщини, а саме зі своєю туристичною пропозицією Старобільський район. Виставка викликала зацікавлення з боку багатьох туристичних операторів та інших відвідувачів, це говорить про наявний у регіоні подієвий потенціал у туристичній сфері.

луганщина,культура молодь розвиток аліна адамчук
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
258 просмотров в октябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Разное
Отопление продолжают подключать в жилых домах Северодонецка, сообщили в военно-гражданской администрации. "Отопительный сезон в Северодонецке начался 26 октября 2020", - напомнили в ВГА. Там уточнили, что по состоянию на сегодня, 29 октября, на циркуляции теплоносителя находится 186 жилых домов. Отопление уже подано в 183 жилых дома. Как сообщалось ранее, во время пресс-брифинга директор департамента жилищно-коммунального хозяйства Луганской облгосадминист...
Экономика
Средняя зарплата жителя Луганской области составляет 10773 гривны. Об этом свидетельствуют подсчеты Государственной службы статистики. В Госслужбе статистики сообщили, что средняя зaрплaтa в сентябре 2020 по сравнению с сентябрем 2019 выросла нa 12,3% - до 11 998 грн., что в 2,4 рaза выше уровня минимaльной зaработной плaты. Таким образом, в областях Украины зарабатывают: Винницкая - 10772 грн; Волынская - 9766 грн; Днепропетровская - 12036 грн; Донецкая -...
Разное
Кабинет Министров Украины продлил режим чрезвычайной ситуации в Украине до 31 декабря 2020 года. Такое решение было принято на заседании правительства 28 октября. Как отмечается в пояснительной записке к проекту распоряжения, опубликованной на сайте Кабинета Министров, в связи с существенным ухудшением эпидемической ситуации, связанной с распространением в Украине COVID-19, постановлением Кабинета Министров Украины 13 октября 2020 года срок действия каран...
Политические новости
В связи с критической ситуацией, сложившейся на Северодонецкой ТЭЦ, народный депутат Украины Сергей Дунаев сделал заявление: "Перед началом нового отопительного сезона ряд городов Луганской области оказался в сложной ситуации. ГП «Северодонецкая ТЭЦ» не может начать пуск котельных из-за имеющейся задолженности за природный газ в более чем 1 млрд. грн. Без отопления могут остаться порядка 30 тысяч абонентов, а это почти 60 тысяч населения. В условиях панд...
Разное
В последние годы в Украине поочередно набирали популярность различные опасные игры для детей и подростков. Сообщения об опасных флешмобах появляются каждый год. Меняются только их названия. Путем психологического давления организаторы вовлекали в них молодежь. К несовершеннолетним подбирались через социальные сети. Квесты нередко переносились в реальную жизнь, а в некоторых случаях подростки начинали «практиковать» их сами, манипулируя друг другом или беря...
Новости компаний
В непростое время пандемии коронавируса и сезонного гриппа, как никогда стоит думать о собственном здоровье и заботиться об укреплении иммунитета. Ведь здоровая иммунная система - залог отличного самочувствия, энергии и хорошего настроения. Витаргин - прекрасное средство для укрепления иммунитета, который поможет Вам восстановить естественную защиту Вашего организма. Гель с бурой морской водоросли Витаргин эффективно очищает организм, насыщает его полезным...
Спорт
С 22 по 26 октября городе Запорожье состоялся Чемпионат Украины по настольному теннису среди юниоров 2003 года рождения. На соревнования прибыли спортсмены из Киева, Днепра, Харькова, Львова и Хмельницкого. Луганщину на Чемпионате представили спортсменки Северодонецка. В состав команды вошли воспитанницы КДЮСШ 1 Шередега София и Чернявская Елена, сообщили в отделе молодежи и спорта Северодонецкой военно-гражданской администрации.  Девушки хорошо показали с...
Разное
В Северодонецке недавно появилась площадка для выгула и дрессировки собак. Она расположена на пустыре в районе рынка «Универсальный». Участок оборудован прыжковыми и беговыми снарядами: трамплинами, лестницами и барьерами. Площадка уже пользуется спросом и с каждым днем здесь появляется все больше посетителей. По количеству следов можно убедиться в том, что собаководы со своими питомцами здесь действительно частые гости.  Площадка удобна тем, что находится...
Разное
Запрет пропуска через КПВВ "Станица Луганская" продлили до 15 ноября включительно из-за критической эпидситуации на временно оккупированной территории Луганской области. Об этом сообщили в Госпогранслужбе Украины. "Распространение коронавирусной инфекции Covid-19 на временно оккупированной территории Луганщины становится критическим. С целью недопущения распространения острой респираторной болезни Covid-19 и сохранения жизни и здоровья граждан, по приказу...