«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан

«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, Антон Малиновский

Нещодавно в Сєвєродонецьку відбулася презентація одразу трьох книжок української письменниці Світлани Талан: «Де живе свобода», «З любов’ю до життя» та «Ангелы живут вечно». Ми зустрілися зі Світланою, щоб почути як створювались книги. А також дізнатися, з чого вона черпає натхнення, і як працюють сучасні письменники.

Розкажіть, з чого почався ваш творчий шлях?

Одного разу чоловік запропонував написати роман, я спробувала. Відправила його на міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» та отримала відзнаку. Так, 8 років тому вийшов мій перший роман «Коли ти поруч».

«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-1
«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-1

З чого ви черпаєте натхнення?

Я надихаюся своїми читачами. Я пишу в жанрі реальних історій, тому всі мої герої не придумані. У кожного є свій прототип, але я поєдную кілька героїв та історій в одному сюжеті.

З чого складається робота письменниці?

З титанічної праці з ранку до вечора, зустрічей з людьми, які є прототипами моїх романів, пошуку потрібної для певного сюжету інформації. Наприклад, коли я писала роман «Помилка», і мені були потрібні певні факти з життя моделей, довелося декілька днів витратити, щоб дізнатися все про цю професію.

«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-2
«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-2

Як виглядає ваш звичайний робочий день?

Зранку я відповідаю на листи моїх читачів, які дуже часто розповідають мені свої життєві історії, а потім починаю працювати, зазвичай пишу я з 9 ранку до 19 години.

Багато хто каже, що ніч – найкращий час для написання творів. Ви вночі працюєте?

Кожен роман пишеться по-різному. Одна знайома мені підказала, що у кожного автора є своя бібліотека, яка відкривається в певний час. Я довго не могла зрозуміти, чому один роман я можу писати лише вночі, інший – зранку, наступний – з 14 години. А потім зрозуміла, що для кожного твору потрібно знайти свій час.

«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-3
«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-3

Для вас це робота, чи все ж таки творчість?

Напевно, два в одному. Мабуть, якщо б я відносилася до написання романів тільки як до творчості, то творила б тільки коли в мене є натхнення та настрій, а так я розумію, що проза – це дуже велика робота, тому працюю кожного дня.

Нещодавно ви презентували в Сєвєродонецьку нові книжки: розкажіть, про що вони?

Роман «Де живе свобода» - це роман про кохання з філософським мотивом, там дуже багато роздумів про те, де ж насправді живе свобода. «З любов’ю до життя» - моя перша збірка оповідань та нарисів. Третя книга - роман російською мовою «Ангелы живут вечно» - є твором про кохання, яке пройшло великі випробування, про долю жінки – матері, яка мала зробити свій вибір. Коли дві її доньки дуже захворіли, вона мала вирішити котру з них рятувати.

Чому один з двох романів російською мовою?

Бо я поважаю будь якого читача, тому пишу обома мовами. Власне такою мовою до мене прийшов цей роман.

«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-4
«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-4

Яка в цих романах місія, і як вони зможуть змінить читача?

Напевно, більше уваги я приділяла роману «Де живе свобода», там мені хотілося відобразити, що свобода для кожної людини різна, як і поняття щастя, і, щоб зрозуміти наскільки людина вільна, треба пройти значний шлях. Кожна людина має задуматися скільки в ній цієї волі, це і є основна місія роману. Багато філософських думок вкладено у персонажа роману священика Володимира, це розумна вдумлива людина, у якої є декілька прототипів в житті.

У письменників є теми, яких вони не торкаються. Чи є у вас такі табу?

Так, у мене є деякі заборони. Я віруюча людина, тому ніколи в своїх романах не буду гнівити Бога. Я завжди намагаюся бути відвертою з читачем, тому ніколи не хитрю перед ним, щоб сподобатися, намагаюся не обходити теми війни та показувати життя таким, яким воно є.

«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-5
«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-5

Як ви розумієте, що в текст більш нічого не треба додавати?

У мене сюжет завжди виникає повністю, з першого рядку до останньої крапки. Я його не змінюю ніколи, викладаю його так, як він до мене прийшов.

Хто для вас сучасний читач?

У мене різноманітна аудиторія. Наприклад, нещодавно на презентації творів був підполковник, який читає мої твори та возить книжки до зони проведення ООС. Тому, хоч героїня моїх романів жінка, не можу сказати, що до кола моїх читачів входять тільки дівчата.

Екранізацію якого зі своїх романів ви б хотіли побачити?

Мабуть, романів про війну «Оголений нерв» та «Повернутися дощем» та моєї першої книги про медсестру, яка захворіла на СНІД та була покинута суспільством - «Коли ти поруч». Мрію про екранізацію роману «Розколоте небо» про Голодомор на Луганщині.

«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-6
«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-6

Хто вам імпонує з сучасних письменників?

Ніколи не відповідаю на це питання, тому, що письменники люди амбітні, вони ображаються, якщо когось не назвеш. Вважаю, що кожен письменник цікавий в своєму стилі. Наприклад, мені не подобається жанр фантастика, але це не значить, що письменники, які пишуть в цьому жанрі не талановиті, чи пишуть погану літературу.

Скільки потрібно часу, щоб написати роман?

Порахувати важко, бо спочатку збирається матеріал, записуються цитати, а тільки потім пишеться сам роман, і це займає декілька місяців.

Коли ви зрозуміли, що ви відома письменниця?

Я не вважаю себе відомою, бо ще є сходинки, до яких йти ще далеко. Але плани для розвитку є. Прихильники в мені дійсно є, і кожному з них я вдячна за те, що вони читають мої романи, та пишуть відгуки та листи. Приємно, що комусь своїми творами я допомагаю.

«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-7
«З читачем треба бути відвертим». Розмова з українською письменницею Світланою Талан, фото-7

Які б поради ви дали письменникам початківцям?

Треба зрозуміти чи потрібно воно людині. Якщо вона не може жити без цього, то звичайно треба писати. Щоб чогось досягти, треба починати з участі в конкурсі, щоб письменника відразу помітили. Тоді шанси на розвиток будуть. Може, письменника відмітять та надрукують одразу. Наприклад, я до свого першого надрукованого роману йшла три роки. Треба важко і багато працювати, та намагатися кожен день йти до нових висот. Головне – повірити в себе і впевнено йти до своєї мети навіть тоді, коли опускаються руки.

світлана талан україна творчість письменниця сєвєродонецьк
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
155 просмотров в октябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Разное
КППВ «Станица Луганская», который был закрыт с 15 октября, начал работать в обе стороны. В общественной организации "Донбасс SOS", сообщили, что украинцев с «пропиской» на временно оккупированных территориях пропускают через КПВВ по направлению в ОРДЛО. Граждане Украины с местом регистрации на подконтрольных правительству территориях, могут пересекать КПВВ Станица Луганская на выезд из временно оккупированных территорий. Обращаем внимание, что обратный про...
Разное
По поручению главы Северодонецкой военно-гражданской администрации Александра Стрюка, в городе начали работу горячие линии по выплатам компенсаций пострадавшим во время массовых пожаров на Луганщине из местного и государственного бюджетов, сообщили в ВГА. Позвонить на горячие линии можно по телефонам: 4-40-12 и 066-279-67-79 (по выплатам из местного бюджета); 2-92-51 и 095-683-38-59 (по выплатам из государственного бюджета). Напомним, всего пострадавшим, д...
Новости компаний
Купить плед из шерсти мериноса теперь можно удобно и легко. На выбор доступны изделия различного дизайна и стиля, главное выбирать качественный и то, что придется по вкусу. Нежный и пушистый плед с изящным рисунком станет прекрасным завершающим аккордом вашего постельного белья. Отдых под таким пледом не только очень приятный, но и благотворно влияет на весь организм: помогает при простуде, бронхитах, бессоннице, повышенном артериальном давлении, ревматиче...
Власть
На Луганщине зафиксирована рекордно низкая явка избирателей на выборы. Об том свидетельствуют данные Центральной избирательной комиссии. Так, в Луганской области избирательные участки посетило 38,12% избирателей. Низкая явка зафиксирована и по всей Украине - 36,98% избирателей. В тройке областей с наиболее низкой посещаемостью Донецкая (31,67%), Николаевская (32,02%) и Харьковская (32,33%). Глава ЦИК Олег Диденко отметил, что этот показатель почти на 10% м...
Экология
В Луганской области 26-30 октября ожидается погода преимущественно без осадков, будет довольно прохладно - температура воздуха днем будет подниматься до 15 градусов тепла. Об этом сообщили в Луганском областном гидрометцентре. Так, сегодня, 26 октября, на Луганщине прогнозируют переменную облачность без осадков. Ветер восточный, 5-10 м / с. Температура ночью 4-6 тепла, днем ​​15-17 тепла. 27 октября в области также без осадков. Ветер восточный, 7-12 м / с....
Политика
По состоянию на 15:00 в Луганской области проголосовали 59478 из 248174 избирателей, или 24% от общего числа избирателей. Самая высокая избирательная активность граждан в Троицком районе. Здесь проголосовали 37% избирателей, самая низкая в Новопсковском - 18,2%. Об этом сообщили в Луганской областной государственной администрации.  На 14:00 ГУНП в Луганской области зарегистрировано 40 сообщений о нарушении избирательного законодательства, открыто одно угол...
Политика
По состоянию на 11:00 в Луганской области проголосовали 27270 из 248156 избирателей, что составляет 11% от общего числа избирателей, сообщили в Луганской облгосадминистрации.  Самая высокая избирательная активность граждан в Беловодском районе. Здесь проголосовали 17,1% избирателей, самая низкая в Старобельском - 6,9%. В Главном управлении Национальной полиции в Луганской области проинформировали, что на этот же час зарегистрировано 17 сообщений о нарушени...
Культура
Кинотеатры могут работать в "красной" зоне карантина. Такое решение приняла государственная комиссия по техногенно-экологической безопасности и чрезвычайным ситуациям по инициативе Министерства культуры и информационной политики и представителей сетей кинотеатров. Об этом сообщили в Министерстве культуры и информационной политики. При этом кинотеатры смогут работать с определенными ограничениями, включая обязательное наличие медицинских масок у зрителей. Р...
Разное
Вследствие осложнений, вызванных коронавирусом, в Северодонецке умер 90-летний местный житель. Об этом сообщили в Луганской областной государственной администрации. В области за прошедшие сутки подтверждено 98 новых случаев COVID-19. Большая часть заболевших - жители Северодонецка - 39 человек. Новые случаи также зарегистрированы в Лисичанске - 19, Рубежном - 14, Беловодском районе - 4, Белокуракинском - 1, Марковском - 1, Меловском - 5, Новоайдарском - 5,...