ООН оголошує грант для протидії та полегшення наслідків коронавірусу (COVID-19)

ООН оголошує грант для протидії та полегшення наслідків коронавірусу (COVID-19)

1.ВСТУП

Це оголошення має на меті надати інформацію про конкурс грантів для протидії та полегшення наслідків коронавірусу (COVID-19) для неурядових організацій, які здійснюють діяльність на території цільових громад Донецької, Запорізької та Луганської областей, який проводиться Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, та пояснити процедуру подання проєктних пропозицій. В оголошенні викладені критерії відповідності вимогам конкурсу, процес подачі та відбору проєктних пропозицій, а також критерії оцінки проєктів, які будуть відібрані в межах цього конкурсу.

Конкурс проводиться за наступним цільовим напрямом:

UN_RPP_3_2020_20_COVID-19: «Конкурс грантів для протидії та полегшення наслідків коронавірусу у цільових громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей»

2. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОГРАМУ ООН ІЗ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗБУДОВИ МИРУ

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Як територіальна програма, розроблена спеціально для районів на сході України, які постраждали внаслідок конфлікту, Програма ООН із відновлення та розбудови миру спрямована на основні пріоритетні потреби у сфері стабілізації, розбудови миру, економіки та врядування на сході України після початку конфлікту.

Заходи Програми згруповані за такими ключовими компонентами, які відображають пріоритетні потреби регіону:

 • Компонент I: Економічне відновлення та розвиток інфраструктури;
 • Компонент II: Місцеве врядування та реформа з децентралізації влади;
 • Компонент III: Громадська безпека та соціальна згуртованість.

Фінансування в межах конкурсу грантів буде надано за підтримки Європейського Союзу (ЄС), урядів Данії, Швеції, Швейцарії та Королівства Нідерландів.

Фінансове адміністрування грантового конкурсу покладене на Програму розвитку ООН (ПРООН).

3.ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ ТА ТЕРИТОРІЇ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНКУРСУ

3.1. Громадські або благодійні організації, що подаватимуть проєктні пропозиції за цим конкурсом, мають відповідати наступним вимогам:

 • бути офіційно зареєстрованими зі статусом юридичної особи на території України та впроваджувати свою діяльність на території Донецької, Запорізької або Луганської області;
 • мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
 • мати відповідні спеціальні знання та фахівців для реалізації проєкту (керівник проєкту, фінансовий спеціаліст/бухгалтер та інших фахівців відповідно до потреб проєкту).

 3.2. Території реалізації конкурсу:

Проєкти, які будуть реалізовуватися за кошти цього грантового конкурсу, повинні реалізовуватися на території цільових громад, а саме:

 • 18 цільових громад Донецької області: Добропілля (Білицьке, Білозерське), Дружківка, Покровськ, Мирноград, Слов`янськ, Сіверська ОТГ, Соледарська ОТГ, Новгородське, Світлодарськ, Мангушський р-н, майбутня Волноваська ОТГ, Вугледарська ОТГ, майбутня Сартанська ОТГ, Великоновосілківський р-н, Красногорівка/Мар’їнка, Авдіївка, Ольгинка, Очеретине.
 • 9 цільових громад Запорізької області: Бердянськ, громади Бердянського р-ну , Мелітополь, громади Мелітопольського р-ну (Новенська ОТГ, Семенівська ОТГ), Приазовська ОТГ, Приморська ОТГ, Кирилівська ОТГ, Якимівська ОТГ.
 • 19 цільових громад Луганської області:Лозно-Олександрівська ОТГ, Привільська ОТГ, Троїцька ОТГ, Нижньодуванська ОТГ, Біловодська ОТГ, Попасна, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Кремінна, смт Красноріченське, Мілове, Станиця Луганська, Новоайдар, Золоте, Щастя, Трьохізбенка, Гірське, Широке, Красна Талівка.

До участі у конкурсі заохочуються НУО, заявки яких направлені на покриття специфічних потреб жінок.

До участі у конкурсі заохочуються ветеранські організації, діяльність яких направлена на ветеранську спільноту (ветерани, ветеранки, їхні сім’ї).

Заявки, надіслані від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ і організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій, релігійних організацій, розглядатися не будуть.

Організації, що мають поточну грантову угоду із компонентом «Громадська безпека та соціальна згуртованість» Програми ООН із відновлення та розбудови миру, не можуть бути відібрані в рамках цього конкурсу до завершення дії такої грантової угоди, оскільки одна організація протягом одного періоду може реалізовувати лише одну грантову угоду.

4. ОПИС ЗАВДАННЯ ТА ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ

Цей конкурс заявок направлений на об`єднання зусиль в протидії коронавірусній інфекції (COVID-19) у межах напрямів «громадська безпека» та «соціальна згуртованість» та має на меті підтримати ініціативи на рівні громад із допомоги найбільш вразливим категоріям (таким як люди старшого віку, люди з інвалідністю, багатодітні та малозабезпечені сім’ї, молоді люди із вразливих до коронавірусної інфекції (COVID-19) груп) у сприянні попередженню поширення, подоланню та пом’якшенню наслідків пандемії та наданню психологічної допомоги та підтримки.

Проєкти, що будуть подані на цей конкурс, мають сприяти попередженню поширення пандемії та пом’якшенню її наслідків через інформування, координацію, збір даних про наявні потреби та проблеми, розвиток онлайн-сервісів та платформ, самоорганізацію людей у волонтерські групи взаємодопомоги, поширенню інформації та розвитку онлайн сервісів із надання консультацій із попередження та протидії домашньому насильству та/або гендерно зумовленому насильству, мобілізації молодих людей задля покращення їх благополуччя, а також взаємодію громадськості з поліцією та ДСНС з метою забезпечення правопорядку та безпеки під час карантину.

Активності запропонованих проєктів можуть також включати визначення потреб, мобілізацію волонтерів та їх залучення до доставки їжі/медикаментів для людей похилого віку та інших груп, вразливих до коронавірусної інфекції. У разі якщо у межах таких проєктів буде запронована тісна співпраця чи взаємодія із соціальними службами, це буде вважатися перевагою. Такі проєкти не повинні включати витрати на закупівлю самих продуктів чи медикаментів, проте певний бюджет може бути закладений на покриття витрат, пов’язаних із доставкою та інших логістичних витрат.

Усі заплановані проєктом заходи мають здійснюватися у суворій відповідності до діючих на той момент правил карантину, усвідомлюючи всю відповідальність за їх порушення.

Проєкти мають відповідати наступним обов’язковим вимогам:

 • стосуватися швидкого реагування у протидії коронавірусній інфекції (COVID-19), сприяти відновленню громад після наслідків поширення пандемії, та допомоги в організації проведення заходів карантину, що входять до владних повноважень органів центральної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
 • мати чітко визначену цільову аудиторію, на яку буде направлено діяльність за проєктом;
 • мати чіткі цілі, яких можна досягти за допомогою наданих ресурсів та у визначений термін;
 • мати чіткі результати, пов'язані з пом’якшенням побічних ефектів карантинних заходів, що можуть виникнути.

5. ТРИВАЛІСТЬ ПРОЄКТІВ

Очікується, що тривалість запропонованих проєктів не має перевищувати три місяці.

6. РОЗМІР ФІНАНСУВАННЯ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Очікується, що отримані проєктні пропозиції будуть профінансовані у розмірі від 54 000 до 162 000 гривень, проте до розгляду приймаються проєктні пропозиції із будь-яким заявленим бюджетом, і вони будуть розглянуті конкурсною комісією.

7. ВИТРАТИ ПРОЄКТНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ

7.1. Дозволені витрати

Прийнятними вважаються витрати, які:

 • необхідні для досягнення цілей та завдань проєкту;
 • що відповідають принципу ефективності та економічності витрат («найвища якість за найнижчу ціну»);

Кошти, надані в межах конкурсу, можуть бути використані винятково для оплати:

 • праці персоналу організації та залучених експертів;
 • товарів та послуг, необхідних для реалізації проєктної діяльності;
 • комунікаційних та інформаційних послуг;
 • консультаційних послуг, необхідних для досягнення проєктних цілей;
 • друкарських, типографських і копіювальних послуг;
 • витратних матеріалів і канцелярських товарів;
 • транспортних та інших витрат, пов’язаних із проєктною діяльність.

7.2. Неприйнятними є витрати, пов’язані з:

 • підготовкою проєктної пропозиції для участі в конкурсі;
 • сплатою боргів;
 • відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
 • міжнародними відрядженнями;
 • орендою офісу та сплатою комунальних послуг.

В межах цього конкурсу не будуть підтримані пропозиції, які передбачають придбання харчових пакетів, проте проєктні заходи можуть включати організацію волонтерських груп для надання допомоги людям похилого віку та іншим групам уразливим до зараження коронавірусом (COVID-19) з доступом до продуктів харчування чи медикаментів, як описано у розділі 4.

В межах цього конкурсу не підтримуватимуться заявки, що передбачають закупівлю товарів медичного призначення та засобів особистої гігієни (наприклад, медичні маски та антисептики), а також високовартісних товарів, включно із обладнанням. Винятком є закупівля у невеликій кількості засобів захисту для персоналу НУО, що впроваджуватиме проєкт.

Витрати на оплату праці працівників, фахівців та експертів не можуть перевищувати 20% від загальної вартості проєктної пропозиції.

8. ПОРЯДОК ПОДАННЯ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ ТА ОТРИМАННЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ

Аплікаційний пакет складається із наступного:

 1. Онлайн аплікаційна форма, заповнена онлайн запосиланням, що містить основні відомості про організацію та проєктну пропозицію.
 2. Повна аплікаційна форма (заповнена у форматі MS Word), в якій описано організаційний план та план впровадження проєкту (*.docx/*.doc);
 3. Фінансова пропозиція (запропонований бюджет у форматі MS Excel);
 4. Відскановані копії наступних документів (*.PDF або *.JPG):
 • свідоцтво про реєстрацію або витяг;
 • довідка з податкової інспекції про внесення організації до Реєстру неприбуткових організацій з зазначенням коду неприбутковості.

Організації, що подають проєктні пропозиції, повинні заповнити онлайн аплікаційну форму (пункт 1), а також подати повний аплікаційний пакет (пункти 2-5), зазначений вище, за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення:

UN_RPP_3_2020_20_COVID-19: «Конкурс грантів для протидії та полегшення наслідків коронавірусу (COVID-19) у цільових громадах Донецької, Запорізької та Луганської областей»

Цей конкурс не має кінцевого строку і буде тривати на постійній основі до закінчення карантину на території України або оголошення про завершення конкурсу зі сторони Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Отримані проєктні пропозиції будуть розглядатися конкурсною комісією щотижня по п’ятницях або по мірі отримання достатньої кількості заявок для розгляду. Про результати розгляду учасники конкурсу будуть повідомлені після проведення розгляду конкурсною комісією.

Аплікаційний пакет (пункти 2-5) повинен бути надісланий одним листом у архіві (*.rar) розмір якого не має перевищувати 15 Mb.

Отримані проєктні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу та ті, що  відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд конкурсної комісії.

Для отримання відповідей на запитання, що можуть виникнути під час підготовки проєктних пропозицій за цим конкурсом, звертайтесь, будь ласка, за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення UN_RPP_3_2020_20_COVID-19: запит про інформацію. Відповіді на отримані запитання будуть надаватися у письмовому вигляді протягом 48 годин.

Зверніть увагу!

 • Подані на конкурс матеріали не повертаються і не рецензуються.
 • Про результати конкурсів учасники будуть повідомлені електронною поштою.
 • Остаточне рішення щодо проєкту чи заявки перегляду не підлягає.
 • Причини відмови чи підтримки проєкту повідомлені не будуть.

9. ЗВІТУВАННЯ, МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНЮВАННЯ ГРАНТОВИХ ПРОЄКТІВ

9.1. Моніторинг та оцінювання

Отримувач гранту відповідає за моніторинг упровадження проєкту та оцінювання його результатів. Програма розвитку ООН здійснюватиме моніторинг реалізації грантового проєкту через звіти грантоотримувача, зустрічі з працівниками проєкту, їх партнерами та благоотримувачами, моніторингові візити, а також через участь у заходах проєкту.

9.2. Звітування

Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному Програмою розвитку ООН:

 • проміжні звіти, які включають опис заходів і результатів за узгодженими моніторинговими індикаторами й фінансовим компонентом (буде уточнено в межах відповідної грантової угоди);
 • короткі звіти на вимогу, які можуть час від часу вимагатися ПРООН, коли буде потрібна інформація про грантовий проєкт в період між регулярними звітами;
 • заключний звіт, який включатиме опис заходів і результатів, а також фінансовий звіт за весь період грантової угоди.

10. ФІНАНСУВАННЯ

Організація-грантоотримувач отримає авансовий платіж на заплановану діяльність у межах грантової угоди у розмірі 90%. Розмір авансового та подальших платежів буде зафіксовано у грантовій угоді.

Фінальний транш у розмірі 10% буде надано організації-грантоотримувачу постфактум після 100% звітування за проєктом, включаючи підтвердження усіх фінансових операцій.

ДОДАТКИ

оон грант,коронавирус
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
106 просмотров в октябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Культура
Кинотеатры могут работать в "красной" зоне карантина. Такое решение приняла государственная комиссия по техногенно-экологической безопасности и чрезвычайным ситуациям по инициативе Министерства культуры и информационной политики и представителей сетей кинотеатров. Об этом сообщили в Министерстве культуры и информационной политики. При этом кинотеатры смогут работать с определенными ограничениями, включая обязательное наличие медицинских масок у зрителей. Р...
Разное
Вследствие осложнений, вызванных коронавирусом, в Северодонецке умер 90-летний местный житель. Об этом сообщили в Луганской областной государственной администрации. В области за прошедшие сутки подтверждено 98 новых случаев COVID-19. Большая часть заболевших - жители Северодонецка - 39 человек. Новые случаи также зарегистрированы в Лисичанске - 19, Рубежном - 14, Беловодском районе - 4, Белокуракинском - 1, Марковском - 1, Меловском - 5, Новоайдарском - 5,...
Разное
Луганская областная прокуратура направила в суд обвинительный акт в отношении начальника следственного подразделения одного из отделов полиции  по факту получения неправомерной выгоды.  По данным следствия, в июне 2020 правоохранитель получил неправомерную выгоду в размере 18 тыс. грн, которая предназначалась за закрытие уголовного производства в отношении действующего военнослужащего Вооруженных Сил Украины, который проходит службу в районе проведения ООС...
Власть
Сегодня, 23 октября, с рабочим визитом в Луганскую область приехал Владимир Зеленский. Он побывал на трех объектах «Большого строительства»: стадионе Луганского областного лицея с усиленной военно-физической подготовкой «Кадетский корпус имени героев Молодой гвардии», областном физкультурном центре «Олимп» и дороге государственного значения Демино - Александровка - Сватово - Лисичанск - Луганск, сообщили в пресс-службе Луганской областной государственной а...
Здоровье
23 октября в Луганской области подтверждены три новых летальных случая среди пациентов с Covid-19. Данные предоставили в Луганской областной государственной администрации. Умерли: 50-летняя женщина из Станично-Луганского района, 67-летний мужчина и 80-летняя женщина из Беловодского района. Причина смерти - осложнения, вызванные коронавирусом. Всего в области зафиксировано 144 инфицирования COVID-19. География выявленных заболеваний: Северодонецк - 39 челов...
Политика
Уже в это воскресенье, 25 октября, в день местных выборов, состоится всеукраинский опрос, который несколько дней назад анонсировал президент Украины Владимир Зеленский, предложив гражданам ответить на пять главных, по его мнению, вопросов для страны. Вопросы «на повестку дня» вынесены разнообразные: от легализации медицинского каннабиса до пожизненного срока для коррупционеров. 25 октября северодончане в опросе, как и в самих выборах, принимать участие не...
Здоровье
Врачи Северодонецкого центра первичной медико-санитарной помощи набрали достаточное количество пациентов, предусмотренное Национальной Службой Здоровья Украины, поэтому временно прекращают оформление деклараций. Об этом сообщили в Центре. Медики напомнили, что для врача общей практики - семейного врача нормой считается 1800 пациентов, для врача-терапевта - 2000 пациентов, для медиков, которые перешли работать на 0,5 ставки - это 900 или 1000, на 0,75 ставк...
Разное
23 октября Государственная комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций установила новые зоны карантина по распространению коронавируса. Об этом на своем Telegram-канале сообщил министр Кабинета министров Олег Немчинов. Согласно новому эпидемическому зонированию, которое начнет действовать с 00:00 26 октября, Северодонецк остается в "красной" зоне карантина. "Красными" также остаются Лисичанск, Рубежное, Беловодский, Б...
Здоровье
Лихорадка, усталость и сухой кашель. Головные боли, боли в горле, насморк, диарея. Так могут проявляться симптомы коронавируса. Но в некоторых случаях заболевание протекает со слабо выраженными симптомами или вообще без них. Лекарства, как и надежной вакцины, против этого опасного недуга пока нет, поэтому самым простым способом не попасть в утреннюю сводку Министерства здравоохранения является соблюдение противоэпидемических мер. Но что делать, если кажетс...