• Головна
  • Особливості розлучення через суд
06:20, 5 лютого 2016 р.

Особливості розлучення через суд

Україна входить до десятки країн світу за найбільш високому коефіцієнту розлучень. Згідно зі статистичними даними, 42% укладених шлюбів закінчується розлученням. Тому процедура розірвання шлюбу викликає безліч питань. І один з самий популярних - скільки коштує розлучення?

Фінансова складова розлучення

Вартість розлучення в Україні залежить від місця здійснення шлюборозлучного процесу. Це РАГС або суд. Обов’язково треба сплатити держмито за розлучення через суд. Розірвання шлюбу в РАГСі можливо в наступних випадках:

  • у пари немає спільних дітей неповнолітнього віку і дружина не вагітна;
  • рішення про розірвання шлюбу прийнято за обопільною згодою.

Можливо розірвання шлюбу при зверненні тільки чоловіка або дружини, якщо один з подружжя визнаний недієздатним або безвісти зниклим. Якщо ви підходите за цими критеріями і розлучайтеся через РАГС, то оплатити доведеться кілька квитанцій, які видасть співробітник установи.

Згідно Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», реєстрація розірвання шлюбу становить 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян - 8,50 грн. Також вам доведеться заплатити за складання заяви про розлучення. Його вартість відрізняється в різних регіонах України, так як встановлюється місцевими управліннями юстиції..

Якщо вам пропонують ще якісь платежі, будьте уважні і уточнюйте, за що ці квитанції. Якщо у пари є спільні неповнолітні діти або ж мирно домовиться про припинення відносин не виходить, варіант розлучення лише один - через суд. Цей процес складніше і дорожче, а також може затягнутися надовго, особливо, якщо має розділ майна.

Держмито в суді при подачі заяви на розлучення станом на 2015 рік становить 243 грн. 60 коп - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати. Який розмір судового збору при розірванні шлюбу з розділом спільного майна? Сьогодні, згідно з українським законодавством, держмито становить 0,1% ціни позову. При цьому сума не повинна бути менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати або перевищувати в її суму не більше ніж в 3 рази. Більше информації можно знайти на сайті http://vreshetov.com/office/khmelnytskyi.

Самостійно вирішити всі питання, пов'язані з розірванням шлюбу в суді, складно. Тому, доводиться звертатися за допомогою до адвоката. Ціна його послуг значно вплине на те, скільки коштує розлучення в підсумку, але повністю вирішить усі питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...