У Сєвєродонецьку відбулася презентація двох поетичних збірок

Вже відома у нашому місті і за його межами Зінаїда Новоточенова представила присутнім свій п'ятий збірник «Сто причин», а Ніна Сегеда – своє перше трепетне творче збори «Моя пісня»

 Перший збірник Н. Сегеди став результатом 10-річної творчої діяльності. Саме такий період часу Ніна Григорівна є членом літклубу. «Побачила в газеті запрошення любителів поезії на недільне засідання об'єднання. Вирішила прийти. Бачу, сидять літератори півколом, як 12 місяців, – згадує вона. – Поезію почали читати з протилежного від мене сторони. І коли черга дійшла до мене, я так хвилювалася, що, здавалося, ніби у мене все всередині тряслося. І тоді подумала, що якщо зараз нічого не скажу, то мовчати буду до кінця життя».

 Ось так, публічно представивши свої перші, не одягнені, написані за принципом пісні вірші, Ніна потрапила в «Обрій». Тоді їй здалося, що маститі поети не сказали «так», але й не сказали «ні». Згодом поділилися напрацюваннями, як складаються куплети, які є правила і вимоги, де шукати натхнення і рими. І ось сьогодні вже впевнено, гордо і багато Н. Сегеда читає одягнені і випрасувані поезії, представлені у збірнику, який, до речі, складається з трьох розділів: «Сміється муза», «Весна відповідала», «Серйозні і не дуже історії». І висловлює глибоку вдячність тим, хто в свій час звернув на неї увагу і простягнув руку допомоги.

 А ось Зінаїда Микитівна про себе розповідати багато не стала. Зате згадувала свого творчого наставника і вчителя Йосипа Курлата. Про те, як познайомилася з ним у шкільні роки, показала перші проби пера і, згодом, ходила до нього на заняття в літоб'єднання. В її новому збірнику є ряд поезій, присвячених Курлату. І не тільки йому. Цілий розділ «Спасибі вам, мої вчителі» присвячений вдячності вдячної учениці наставникам. Оскільки збірка має назву «Сто причин», то і не дивно, що в ньому є розділи: «Чарівної юності презентации мгновенья», «Коли йде по місту поет» і «Іронічна поезія». Все і одразу, адже у поета цілих сто причин жартувати, кричати, любити... Доповненням стали розділи «Переспіви, переклади», а також мала проза. Але, куди б ви не завітали, завжди побачите стан душі автора в той чи інший момент. І разом з ним з'явиться сто причин, щоб сміятися, плакати, падати, підніматися і йти далі.

 Зустріч поетів була напрочуд теплою і доброзичливою. У ній взяли участь багато поети Сєвєродонецька. Як і годиться, презентація завершилася читанням віршів, багато з яких не представлені у збірниках, що дарує надію на те, що нові книги авторів далеко не останні.

 

поэты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
11 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии