• Головна
  • Знакомьтесь: Игорь Бутков, новый секретарь горсовета
Новость дня
08:24, 11 грудня 2015 р.

Знакомьтесь: Игорь Бутков, новый секретарь горсовета

Новость дня

Вчора, 10 грудня, на сесії Сєвєродонецької міської ради таємним голосуванням 23 голосами "за" секретарем міськради був обраний представник Опозиційного блоку Ігор Бутков. Сергій Шахов, який позиціонував себе представником демократичних сил, відмовився висувати свою кандидатуру на посаду секретаря ради.

Ігор Бутков народився 8 листопада 1969 року в селищі Борівське Луганської області. Має вищу освіту. У 1993 році закінчив Харківський інститут радіоелектроніки за спеціальністю «Конструювання і технологія електронних обчислювальних засобів». У 2011  році закінчив МАУП за спеціальністю «Правознавство».

У 2015 році в Київському національному університеті ім. Т. Р. Шевченка захистив дисертацію за спеціальністю «Трудове право, право соціального забезпечення» і отримав науковий ступінь кандидата юридичних наук. З червня 1988 року по вересень 1989 року служив в армii. Трудову діяльність розпочав у 1992 році - працював начальником турбази «Тарханкут». З 1993 по 2007 роки обіймав керівні посади на підприємствах «Спецэнерго», «Рекорд-сервіс»,  «Спецпроект», «Спецтехніка», «Электросигнал». З 2008 року працює директором ТОВ «НЕО». Співзасновник благодійного фонду «Григорія Сковороди» сприяння розвитку освіти і підтримки молоді. Депутат Сєверодонецької міськради шостого скликання. Одружений, двоє синів. Щоб краще дізнатися нового секретаря, познайомимо вас із його передвиборним інтерв'ю, яке він дав газеті «Перша смуга».

Ігор Бутков: «Опозиційний блок найбільш точно відображає очікування людей, пов'язані із змінами в політиці» Депутат Сєверодонецької міськради Ігор Бутков в інтерв'ю Першій смузі розповів про повернення регіону до мирного життя, проблеми бізнесу, зворотному боці корупції та про ті, чого не вистачає влади на місцях, щоб ефективно вирішувати наболілі проблеми міст. - Ми живемо у досить складний час. Як ви вважаєте, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне повертаються до колишньої життя? Щось змінюється на краще?

- Я думаю, вже не буде так, як було раніше. Звичайно, потроху налагоджується мирне життя. Але навряд чи вона буде незмінною. З годиною буде якась нова, інша життя. Мабуть, щось невловиме змінилося в людях і навіть у повітрі. - Зараз у містах області велика кількість переселенців. Як вирішуються їхні проблеми, чи достатня їм підтримки? - Ці люди втратили найголовніше - відчуття безпеки їх життя, втратили житло, доходи, змушені були тікати, рятуючи свої життя і життя своїх дітей. Їм дуже важко. Реальної допомоги мало. Звичайно, допомагають міжнародні фонди, Червоний Хрест, трохи допомагає держава, але в порівнянні з їх потребами цього вкрай недостатньо. Головні проблеми для вимушених переселенців - робочі місця і житло. І варіанти допомоги в цих питаннях тільки намічаються, до вирішення ще дуже далеко.

- Нещодавно у Сєвєродонецьку пройшла зустріч, організована Федерацією роботодавців України. Ви там були і у своєму виступі сказали, що боротьба з корупцією, яка оголошена в державі, не є найважливішим питанням сьогодні. Можете пояснити? - Наведу приклад. Хвора людина, у нього піднімається температура, настільки висока, що його кладуть в реанімацію. Лікарі не врятують людину, якщо будуть просто збивати температуру, не звертаючи уваги на хворобу, через яку вона з'єднання явилася. Приблизно така ж ситуація з економікою в нашій країні. В Україні ведуть боротьбу з корупцією як з температурою, при цьому, не зачіпаючи її причин, тихий проблем, з-за яких вона з'єднання являється. А все досить просто. Корупція з'єднання  являється там, де є людина, який дозволяє або забороняє. Тобто там, де відбувається регулювання економіки, яка в нашій країні настільки складна і жорстка, що підприємцю в процесі ведення бізнесу неминуче доведеться порушити якісь нормативи, інструкції, правила, закони. Це і провокує корупцію. Якби зараз в Україні вдалося одномоментно її знищити, то в економіці був би порядок. Як на кладовищі. Так, все було б тихо, спокійно, без корупції, але при цьому ніякої бізнес-активності теж бі не було. Мало перемогти корупцію. Щоб розвивалася економіка, повинен бути ринок збуту, трудові ресурси,

дешеву електрику, газ, лояльна податкова і митна політика. Це питання потрібно розглядати в комплексі, а не вирішуючи лише частина проблеми. - Виходить, потрібно змінювати дуже багато, в тому числі, законодавчу базу? - Причому міняти треба в реанімації - швидко і невідкладно. Реформи, які зараз проводять в Україні, полягають у фінансової стабілізації. Тобто з усієї економіки взяли один елемент і в цій області провели стабілізацію за рахунок зайнятих грошів. Постійні рапорти про домовленості, міжнародних позиках, курс долара - це фінансова стабілізація. Альо при цьому вмирає економіка і ніякої допомоги не надають. - А як ви вважаєте, які проблеми Сєвєродонецька необхідно вирішувати в першу чергу?

- Проблеми такі ж, як у Лисичанську, Рубіжному та в будьякому іншому місті України. Сьогодні економіка занадто «зарегульована», централізована. Це посилює багато проблем на місцях, не дає можливості їх вирішувати. Йде багато розмов про децентралізацію, але якщо читати запропоновані для цього закони, в них мова йде як раз про централізацію. - Триває відновлення постраждалих після бойових дій міст області. Крім будинків та об'єктів соцсфери, життєво важливо для області відновлення шляхів сполучення. Якщо не помиляюся, адже ви теж брали участь у ремонті моста, який з'єднання єднує міста «трикутника»? - Так, цей міст, як кажуть, піднімали його всім світом. Допомагали і промислові гіганти, наприклад,«Азот», допомагали багато підприємств регіону, в тому числі і наше. Виділяв кошти на відновлення моста і міський бюджет, робітники працювали на ентузіазмі. Допомагали і брали доля дійсно багато. Місто побудували усім світом.

- У продовження. Напевно, найболючіша тема - дороги. Як із цим справи в місті?

- Люди, які мають автомобілі, і навіть ті, які їх не мають, користуючись громадським транспортом, відчувають стан доріг власним горбом.

Це проблема в місті (хоча у нас, мабуть, найкращі дороги в регіоні). В цьому році нам пообіцяли, що дороги будуть відремонтовані за рахунок обласного бюджету (у тому числі проведений ямковий ремонт).

Але є нюанс - фінансування за цією програмою поставили на листопад-грудень 2015 року. Питання: а чи реально ремонтувати дороги у грудні? І будуть гроші на ремонт в кінці року? - Наближаються місцеві вибори. Як ви оцінюєте настрої людей, буде явка високо?

У людей є деяка розчарованість до інститутів демократії і до виборів зокрема. Тому, я думаю, що явка буде відсотків 50. Це буде залежати ще і від кампанії, наскільки яскравою вона буде у партій і кандидатів. Якщо піднімуть політичний градус, то людей прийде більше. Взагалі людина йде на вибори, коли вірить, що щось зміниться, якщо він туди прийде. Тому потрібно показати, як могло

б бути, якби була інша влада. Якщо це буде донесено, я думаю, люди прийдуть. Потрібен приклад. В ідеалі - підкріплений справами. - А вас можна буде побачити в списку? - Так, я уявляю Опозиційний блок і має намір піти першим номером у списку Сєверодонецької міської організації, балотуватися

в депутати міської ради. - А чому саме ця політична сила? - Я вважаю, сьогодні Опозиційний блок найбільш точно відображає очікування людей, пов'язані із змінами в політиці. - А які цілі ви ставите перед собою? - Цілі насправді прості. По-перше, забезпечити людям безпеку. Подруге, надати їм роботу. Як кажуть японці, є два спосібі нагодувати людину - дати

йому рибу або дати йому вудку. Я б хотів, щоб ми могли дати людям вудку. Сам, що можу, роблю в цьому напрямку - зараз на стадії монтажу три підприємства: по сортуванню сміття, глибокої переробки

ПЕТпляшки та виробництва пелет. Розраховуємо, що до кінця року на цих підприємствах будуть працевлаштовані 200 осіб.

-  А що потрібно міської влади, в тому числі тієї, яка буде обібрана, щоб вирішувати проблему зайнятості, інші наболілі проблеми? - Щоб робити щось глобальне, потрібні ресурси - або владні повноваження, або фінансові. А в ідеалі і ті, і інше. Альо сьогодн місцева влада, на жаль, не володіє ні тим, ні іншим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бутков
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...