• Головна
  • Фонд ЮНИСЕФ подарил северодонецким школьникам рюкзаки и не только
16:36, 8 грудня 2015 р.

Фонд ЮНИСЕФ подарил северодонецким школьникам рюкзаки и не только

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ спільно з Міністерством освіти і науки України і місцевими адміністраціями проводить роботу по поліпшенню доступу постраждалих від конфлікту дітей до якісної освіти.

Источник новости Северодонецка - официальный сайт  Северодонецка онлайн

На цю програму уряд Японії виділив 3,7 мільйона доларів фінансової допомоги, які підуть на ремонт 35 шкільних будівель в Донецькій і Луганській областях, шкільні приладдя для 30 тисяч дітей, необхідне обладнання та меблі у 50 школах в зоні конфлікту.

В проекті беруть участь і освітні установи Сєвєродонецька. Зокрема ЗОШ №14 – найбільша школа за кількістю учнів. Ще один сприяє критерій – це той факт, що заклад прийняв на навчання найбільшу кількість переселенців – на сьогодні 92 людини.

Потрібно сказати, що від ЮНІСЕФ всі школи Сєвєродонецька отримали адресну гуманітарну допомогу для переселенців. Це персональні канцелярські набори. Для ЗОШ №14 були оголошені додатково рюкзаки. «Ми думали, що ці подарунки будуть тільки для переселенців та соціальної категорії учнів, яких включили в проект, – каже директор школи Тетяна Корякіна. – Великим сюрпризом стало те, що рюкзаків виявилося 816 – рівно стільки дітей навчається в нашій школі. Думаю, що це буде підтримкою для кожної сім'ї. Крім того, учні дуже задоволені несподіваному подарунку».

«Тепер 14-ту школу можна буде визначати по яскравим синім рюкзаків», – хваляться діти. І, побачивши кого-то з таким портфелем, кричать: «Наш іде!»

Але проект розпочався не з цього. Спочатку школі були презентовані розсипом конструктори LEGO. Їх розподілили в кожен клас початкової школи та групи продовженого дня. Користуючись нагодою, в школі була проведена виставка творчих робіт з елементів LEGO-конструктора. Діти дуже активно брали участь. До заходу підійшли творчо, чим немало здивували своїх вчителів. З часом, кілька викладачів пройдуть спеціальне навчання на базі фонду LEGO, яке буде сприяти використанню іграшки з метою навчання через гру, надання психологічної допомоги дитині та стимулювання допитливості.

Крім того, в рамках проекту, школа отримала нові меблі. Планувалося, що це буде два класних комплекту. За фактом отримали шість. В один комплект входить 15 учнівських столів, які регулюються під зріст дитини, 30 учнівських стільців і стіл для вчителя. Крім цього, надійшло шість нових шкільних дощок. А днями перерахована меблі була доукомплектована вісьмома шкільними стінками, призначеними для зберігання методичного та навчального матеріалів.

З дня на день очікується і спортивний інвентар: 15 баскетбольних, футбольних і волейбольних м'ячів, 10 матів, 2 спортивних каната, 1 волейбольний і 2 футбольні сітки, 20 м'ячів для метання, гімнастичні козел і місток, 2 набори для настільного тенісу, включаючи столи.

Програмою передбачено також надання санітарно-гігієнічних наборів для кожної туалетної кімнати школи. У ці комплекти входить диспенсер для рідкого мила і сучасна урна для сміття.

 

Крім того, в школі вже провела свою роботу проектно-кошторисна група фонду, під час якої зроблені виміри та розрахунок для проведення ремонтів, реконструкцій та будівництва. Обраховували все, що потрібно школі для комфортного перебування в ній учнів. Що з цього буде зроблено, вирішить фінансове керівництво фонду, враховуючи розставлені адміністрацією школи пріоритети. Однак вже сьогодні можна сказати, що буде виконано. Це ремонт у деяких туалетних кімнатах, заміна вікон на металопластикові (часткова або повна залежить від фінансування). Крім того, планується створення тамбура на вході для молодших класів і зміна дверної стіни в тамбурі центрального входу.

«Ми дуже раді, що потрапили в цей проект, – підкреслила Тетяна Володимирівна. – Тепер наше завдання навчити дітей дбайливо ставиться до того, що маємо. Під час вручення рюкзаків я заходила в кожен клас. Пояснювала дітям, звідки подарунки, що це за фонд ЮНІСЕФ. Попросила кожного бути охоронцями не лише себе особисто, але й оточуючих людей, довкілля і предметів, призначених для навчання, спорту та дозвілля. Ми хочемо, щоб ЮНІСЕФ побачив в нас надійних партнерів і продовжив співпрацю».

Представники фонду ЮНІСЕФ регулярно моніторять і відвідують школу. Вперше вони були як раз в момент проведення виставки з LEGO-конструктора. Побачили дитячу реакцію на подарунок, його результативність і необхідність. І сьогодні продовжують відслідковувати застосування наданих фондом матеріальних і фізичних ресурсів.

Хочеться також відзначити, що активність участі в міжнародних проектах ЗОШ №14 проявляється не тільки у співпраці з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. Прийнявши участь у тренінгу, який проводився в рамках соціального проекту Європейського Союзу та програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», адміністрація школи разом з батьківським комітетом вирішили стати учасником проекту. Для цього потрібно створити неприбуткову організацію за типом ОСББ. Стали перед питанням: батьківська благодійна організація або громадська. Оцінивши всі «за» і «проти» зробили свій вибір. Днями школа зареєструвала громадську організацію «Пліч-о-пліч зі школою», яка може консолідувати сили педколективу, батьків, дітей, спонсорів і дозволить брати участь закладу у грантових проектах, конкурсах і заходах, що сприяють розвитку установи, підтримання його матеріально-технічного стану і т. д. Грантові проекти працюють на умовах співфінансування. Так, ПРООН виділяє 75% загальної його вартості. 20% коштів виділяється з міського бюджету, громадська організація вносить решта 5%. Таким чином, в школі можна вирішити проблеми водопостачання, утеплення, заміни вікон і дверей, капітального ремонту покрівлі, опалення та інше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#юнисеф
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...