• Головна
  • Интрига: кто станет секретарем горсовета?
21:00, 6 грудня 2015 р.

Интрига: кто станет секретарем горсовета?

 На майбутньому 10 грудня пленарному засіданні сесії сєвєродонецької міської ради основним питанням буде обрання секретаря міської ради.

Источник новости Северодонецка онлайн - сайт Алексея Светикова

Міський голова Валентин Казаков має право запропонувати кандидатуру на цю посаду. Має таке право і депутати у кількості не менше 50% від складу (тобто не менше 18 депутатів), але тільки в тому випадку, якщо кандидатура, внесена міським головою, не підтримана сесією.

 Валентин Казаков хотів би бачити на посаді секретаря міськради Андрія Гавриленка. І є велика ймовірність, що він внесе цю кандидатуру. Ось тільки вона не влаштовує поки трьох інших людей, від яких залежать результати голосування. Це лідер фракції Оппоблока Ігор Бутков, і лідер фракції партії «Наш край» у міськраді Сергій Шахов. Останній сам би хотів стати секретарем міськради – для використання цієї посади в майбутньому в якості трампліну для обрання народним депутатом. Можливо, що подібні наміри є і у Ігоря Буткова.

 

Формально Бутков може спиратися на 16 голосів фракції Оппоблока, однак він не так консолідований, як це інколи представляють. Той же Андрій Гавриленко, який може претендувати на посаду секретаря, теж з цієї фракції. Важко передбачити, як проголосують при таємному голосуванні і кілька інших депутатів з цієї фракції, якщо цю кандидатуру не внесе Валентин Казаков. За нашою оцінкою, Бутков може бути обраний секретарем міськради тільки в останньому випадку – у разі внесення його кандидатури міським головою.

Але цього напевне буде противитися Георгій Тука, який явно хоче продемонструвати, що в Сєвєродонецьку Оппоблок програв вибори. Ми вважаємо, що саме роль губернатора була вирішальною в тому, що була створена депутатська група «Сєвєродонецьк об'єднаний» з 18 депутатів, при створенні якої він був присутній особисто. Крім того, Тука сьогодні має великий вплив на Казакова, і висловлене ним рада (або речення) буде сприйнятий Казаковим, швидше за все, як імперативу. Так що ймовірність висунення Козаковим кандидатури Буткова не надто велика.

А ось висунення Козаковим кандидатури Шахова (на прохання Туки, яка в цьому випадку буде, швидше за все, ретрансляцією ради Бориса Ложкіна) більш вірогідна.

На жаль, проблемою для Шахова є те, що він може надійно розраховувати лише на кілька голосів депутатів зі своєї фракції, в той час як місцеві політорганізації БПП «Солідарність» і «Самопоміч» досить критично висловлюються на його адресу. Та й у власній фракції його кандидатуру в умовах таємного голосування, ймовірно, підтримають не всі депутати. Про це свідчить і скандал, який виник у зв'язку з тим, що 3 людини, обраних депутатами від «Нашого краю», спочатку подали заяви про відмову від реєстрації, а згодом їх відкликали. І несподіване для сторонніх спостерігачів «висування» на посаду секретаря депутата від "Нашого краю" Сергія Зарецького. Що деякі спостерігачі розцінили як провокацію розколу в команді «Нашого краю».

Тим не менш, 10 грудня ми швидше за все дізнаємося прізвище нового секретаря Сєвєродонецької міської ради. Ним може стати зовсім новий, і навіть несподіваний фігурант. Наприклад, Олексій Ярош. Або хтось із «Самопомочи», якщо про це домовляться Тука, Козаків і Бутков. Або на посаді залишиться Гавриленко, якщо про це домовляться Козаків, Бутков і Шахов. Шляхи Господні...

Втім, у сєвєродонецького Оппоблока є прекрасна можливість створити стійку більшість в міськраді на чолі з собою - увійти у депутатську групу "Сєвєродонецьк Європейський". В неї могли б увійти, не порушуючи партійних програм, окремі депутати з інших фракцій. А ініціювати створення такої групи міг би і міський голова, який під час виборчої кампанії використовував меседж: "Ми зберегли місто, ми зробимо його європейським".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#секретарь горсовет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...