• Головна
  • Самопровозглашенные «ЛНР» и «ДНР» необратимо отдаляются от Украины
11:38, 6 грудня 2015 р.

Самопровозглашенные «ЛНР» и «ДНР» необратимо отдаляются от Украины

Товары російського виробництва у сфері торгівлі самопроголошеної Донецької народної республіки складають до 80%. В свою чергу продукція українських виробників планомірно і стрімко зникає.

Источник новости Северодонецка - РИА Новости Україна

Українську продукцію в ДНР замінили товари, що імпортуються з Російської Федерації та країн СНД, а також місцевого виробництва. Частка товарів, що постачаються з території України, коливається в межах п'яти відсотків, відсутність української продукції на продовольчому ринку вже настільки непомітно і рядового споживача не бентежить.

На полицях магазинів до 80 відсотків товари російського виробництва, 7 відсотків — інші країни. Товари місцевого виробництва складають до 13 відсотків

«А звідки їм взятися тим українським товарам, якщо Україна блокує всюди, перекрила всі в'їзди та виїзди. Звичайно, нам потрібно думати і вчитися, як жити далі. Тут часто кажуть, що росіяни продукція несмачна, прісна і отруйна, ну так це вигадка і брехня. Звичайна, нормальна у нас їжа і повірте, нічим не гірше того, що їдять в Україні. Дефіциту немає, асортимент широкий, були б гроші, як кажуть. І ще, останнім часом, деякі продукти трохи подешевшали, дещо приблизно зрівнялася або стало дешевше в порівнянні з українськими цінами. Це факт", — говорить мешканка Донецька, Валентина Дмитрівна. "У нас на ринку українських товарів уже давно не видно, магазини, по-моєму, вже давно отримують все з Росії. По ідеї, можна і українські продукти завозити, схеми завжди знайдуться, але з урахуванням усіх витрат, блокпостів, ціни будуть набагато вище, ніж на той же товар з Росії. Так навіщо торгашам голову морочити, нові поставки налагоджені, торгівля йде. Українське не їмо, по салу з села не сумуємо", — іронічно зауважує житель Пролетарського району Донецька, Максим.

Влітку цього року, чиновники самопроголошеної республіки повідомляли, що в магазинах «ДНР» на частку товарів українського виробництва припадало близько 30 відсотків, решту асортименту в сукупності займала продукція місцевого виробництва та третіх країн. І справа тут, звичайно, не обмежується одними лише російськими продуктами харчування. Фактично від України в регіоні мало що залишилося: російський рубль практично повністю витіснив з грошового обігу гривню, економічні і торговельні зв'язки у переважній більшості переорієнтовані на Росію. Не відновилося в Донецьку і мовлення українських телеканалів і радіо, у сітці мовлення кабельних операторів місцевих ЗМІ і федеральні канали РФ, а діяльність українських журналістів на підконтрольній території самопроголошеної ДНР офіційно заборонена. Це до слова про те, наскільки реальною сьогодні виглядає так звана імплементація мінських домовленостей. Прямого діалогу між Києвом та самопроголошеною республікою немає і в нинішніх умовах, здається, не буде. З кожним днем Донецьк все далі віддаляється від України, перспектива повернення столиці шахтарського краю під український прапор місцевим жителям здається примарною і нереальною, та й просто позначається важливий суб'єктивний людський фактор: донеччани не хочуть жити з тими, на чиїх руках кров їх сусiдiв".

"Про якихось зв'язках з Україною зараз можна говорити! Їх просто немає і бути не може. Я взагалі не розумію, як можна досі вірити в можливість якихось прямих контактів між нами і Києвом. Очевидно, що Порошенко і вся його зграя має намір душити Донбас до кінця. Нехай не війною, економічно задавлять. У нього ще вистачає совісті, публічно називати нас жителями України. Зі своїм народом хіба так роблять!? На камеру говорить одне, а насправді робить все навпаки. Стільки людей вже загинуло, сотні тисяч стали біженцям, навколо зруйновані міста і селища, покалічені долі. Ми досі живемо в постійному страху, не знаємо, коли і звідки чекати удару", - міркує житель Донецька, пенсіонер Георгій Петрович.

Нагадаємо, економічна блокада Донбасу почалася в листопаді 2014 року. Завезення продовольчих та інших товарів з території України в самопроголошену Донецьку народну республіку обмежили в лютому 2015 року. У Міністерстві транспорту ДНР неодноразово заявляли, що за провезення товарів через українські блокпости службовці ВСУ стягували плату в залежності від обсягів і типу ввезеної продукції. У середньому, вартість проїзду вантажівки варіювалася від 10 до 50 тисяч гривень. З метою подолання наслідків блокади, влада самопроголошеної ДНР прийняли рішення переорієнтувати логістику у бік Російської Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#луганск
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...