• Головна
  • Российская авиация бомбит Сирию. Не отрабатывает ли она сценарий блицкрига в Украине? (видео)
00:01, 20 листопада 2015 р.

Российская авиация бомбит Сирию. Не отрабатывает ли она сценарий блицкрига в Украине? (видео)

 Використання Кремлем стратегічної авіації, навіть у випадку гіпотетичної повномасштабної агресією Росії проти України, українські експерти розцінюють як малореальное

Удар російських стратегічних бомбардувальників по Сирії 17 листопада став самим масовим застосуванням дальньої авіації РФ з часів Афганістану.

Під час удару були вперше використані нові крилаті ракети Х-101, які випустили стратегічні бомбардувальники Ту-160.

У справу були пущені і ударні Ту-22М3, які вчинили політ на межі своїх возожностей, для скидання звичайних фугасних бомб. При цьому вся операція знімалася на багато камер, а Міноборони РФ докладно розписав хід удару.

 Кореспонденти ЗMI попросили експертів оцінити загрозу такого сценарію для України.

Для ударів в Сирії Росія вирішила залучити свою стратегічну авіацію, одну зі складових "ядерної тріади". Літаки, пролетівши кілька тисяч кілометрів, випустили 34 крилаті ракети, які, як запевняють в Кремлі, вразили важливі об'єкти терористів.

При цьому для удару використовувалися найновіші російські розробки. Так, з найдорожчих російських літаків Ту-160 були випущені ще жодного разу не застосовувалися в бойових умовах крилаті ракети Х-101.

Особливістю Х-101 є її велика дальність пуску - за різними даними від 4,5 до 5,5 тисяч кілометрів. Крім того в ракеті використовують технологію малопомітності, завдяки якій Х-101, летить до цілі на малій висоті, дуже складно виявити.

Такі можливості, за задумом російських конструкторів, дозволяють подолати будь-які комплекси ППО і знищити навіть сильно захищені об'єкти.

                 

Крилата ракета Х-101 під час випробувань. Завантаження ракет в складеному стані у відсік Ту-160

Для удару також були використані крилаті ракети Х-555, які є модифікацією ще радянських ракет з ядерним зарядом Х-55. Російські конструктори на Х-555 змінили бойову частину ракети, встановивши 410-кг неядерну бойову частину, і допрацювали системи наведення. Дальність цієї ракети в два рази менше Х-101 - до 2-2,5 тисяч кілометрів.

 Демонстрація сили

Використання дорогих крилатих ракет, як і ракетний удар з Каспійського моря, - пряма демонстрація сили і можливостей Росії. Так, у і терористів, і у опозиції в Сирії систем ППО немає в принципі, і всі доступні мети можна знищити і звичайними бомбами.

До того ж саме так і вчинили ВПС Росії, відправивши разом зі стратегічними бомбардувальниками 14 ударних бомбардувальників Ту-22М3 з звичайними 250-кг бомб.

Російським літакам, які злетіли з Моздока в Чечні, довелося здійснити політ на межі своїх можливостей. Адже на Ту-22М3, згідно з договором СНО-2 між СРСР і США, була демонтована система дозаправки в польоті. І поверталися бомбардувальники вже з практично сухими баками. Дальність польоту Ту-22М3 з бомбовим навантаженням - близько 4,8 тисяч кілометрів, а для удару по Сирії довелося летіти 4,5 тисячі.

Але Росія досягла своєї головної мети - знову заявила про свої бойові можливості. Спеціально записавши пуски нових крилатих ракет з безлічі ракурсів і "засвітивши" свої нові розробки.

"Це демонстрація своєї сили і могутності. Тих коштів, які вони можуть застосувати. При цьому демонстрація збіглася за часом із проведенням саміту G-20. Росія показала цивілізованого світу, що вона залишається країною, яка володіє потужним озброєнням., - розповів спікер Адміністрації президента з питань АТО полковник Андрій Лисенко.

Відпрацювання сценарію

Використання Кремлем стратегічної авіації, навіть у випадку гіпотетичної повномасштабної агресією Росії проти України, експерти розцінюють як малореальное.

Виходячи з логіки конфлікту на Донбасі, Росія буде дотримуватися тієї ж системи, як і зараз, використовуючи своє озброєння під виглядом місцевих терористів, розповів військовий експерт Антон Міхненко, заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння.

"Росія на світовій арені активно позиціонує себе, як країна, яка не бере участі в конфлікті на Донбасі. І цієї офіційної канві Росія буде дотримуватися. Вони не будуть пускати в хід авіацію, продовживши використання тієї техніки, яка вже є у терористів на Донбасі", - переконаний Антон Міхненко.

Аналогічну думку висловив і представник Апарату президента полковник Андрій Лисенко.

"Зараз ми розглядаємо сценарій, який був запущений в 2014 році - локальний конфлікт. Він обмежений територією Донбасу, з боку Росії йде його підтримку, відновлення бойових дій", - розповів Андрій Лисенко.

Нагадаємо, що війська Росії поряд з кордонами України відпрацювали нанесення масованого удару з допомогою тактичного ракетного комплексу "Точка-У" з командним центрам, аеродромів та інших стратегічних об'єктів.

Як раніше повідомляв "Оглядач", Росія перекидає в Чорне море підводний човен з "ядерними" крилатими ракетами. Новий підводний човен Росії "Ростов-на-Дону" проекту "Варшав'янка" повинен увійти в Чорне море вже в кінці листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ту-160
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...